понедельник, 27 января 2014 г.

Техніка безпеки при кулінарних роботах

ІНСТРУКЦІЯ № 18 
по техніці безпеки при кулінарних роботах

1 При користуванні газовими плитами
1.1 Перед користуванням плитою старанно провітріть приміщення, увімкніть вентиляцію. Переконайтесь, крани пальників і духової шафи закриті, відкрийте кран на газопроводі (риска на головці крана має бути спрямована вздовж осі труби).
1.2 Стежте за тим, щоб полум’я пальника було рівномірним, синього кольору. Якщо воно жовтого кольору і відривається від пальника, відрегулюйте пальник.
1.3 Перед запалюванням пальника духової шафи провітрить її, відкривши на 2-3 хвилини.

2 При користуванні електричною плитою
2.1 Перед увімкненням перевірте справність шнура живлення. Встановлюйте плитку на вогнетривку підставку (цеглу, азбест). Не користуйтеся плиткою з відкритою спіраллю.
2.2 При увімкненні плитки штепсельну вилку уводьте в гнізда штепсельної розетки до відказу. Не допускайте вимкнення вилки сіпанням за шнур.
2.3 Для приготування їжі на електроплитці користуйтесь тільки емальованим посудом.

3 При користуванні ріжучими предметами
3.1 Дотримуйтесь максимальної обережності. Картоплю чистіть жолобковим ножем, рибу – скребком, м'ясо проштовхуйте в м’ясорубку дерев’яним товкачиком. Передавайте ножі і виделки тільки ручкою вперед.
3.2 Хліб, гастрономічні вироби, овочі та інші продукти нарізайте на спеціально для цього пристосованих дошках, дотримуючись правильних прийомів різання. Пальці лівої руки мають бути загнутими і знаходитися на деякій відстані від леза ножа.
3.3 Будьте обережними при роботі з ручними терками. Міцно тримайте оброблювальні продукти, не обробляйте дуже маленькими частинами.
4 При роботі з гарячими рідинами (вода, жир та ін.)
4.1 Стежте, щоб при закипанні вміст посуду не виливався через край. При сильному кипінні скоротить вогонь або виключіть плиту.
4.2 Покришки гарячого посуду беріть рушником і відкривайте від себе.
4.3 Сковорідку ставте і знімайте сковорідником з дерев’яною ручкою.

Комментариев нет:

Отправить комментарий